MATASZEK - główny bohater książki, wielki miłośnik zwiedzania i odkrywania nowych miejsc, pasjonat zagadek, w przyszłości chciałby być przewodnikiem.

GRZYBCIO - miłośnik wędrówek i fotografii; na każdą wycieczkę zabiera ze sobą aparat fotograficzny, a zdjęcia są jego ulubionymi pamiątkami.

KASZTANEK - pasjonat wypraw, na które dokładnie się przygotowuje, zabierając mapy i przewodniki, stara się zawsze dowiedzieć jak najwięcej o miejscach, które Mataszkowie odwiedzają.

MAMA MATASZKA - dba o każdą wyprawę przygotowując prowiant i odpowiedni ubiór dla najmłodszych przyjaciół; lubi rozwiązywać zagadki, zwłaszcza te prowadzące do skarbów.

 

TATA MATASZKA - organizator każdej dużej wyprawy, dzięki niemu Mataszkowie mają zapewniony dojazd do odwiedzanego miejsca i nocleg.

WUJEK MATASZKA - brat taty; kiedyś pracował jako przewodnik, oprowadzając wycieczki głównie po Polsce północnej, dziś służy wiedzą i radą podczas wypraw i rozwiązywania zagadek.

DANUTA - mama Grzybcia i Kasztanka, żona Janusza, pracuje w helskiej bibliotece i sama pisze książki.

 

JANUSZ - tata Grzybcia i Kasztanka, mąż Danuty, jest helskim latarnikiem - opiekuje się latarnią morską, dba o jej dobry stan techniczny i oprowadza wycieczki zwiedzające latarnię.

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0